Кілька років тому ця професія була відома лише фахівцям у сфері маркетингу. Однак у 2024 році таргетована реклама стала однією із 3 ключових методів залучення клієнтів.
Тоді чому це так необхідно для бізнесу?
Користувачі чекають персоналізованих і релевантних пропозицій, тому традиційні ЗМІ або зовнішня реклама поступаються таргету. Таргетинг дозволяє показувати пропозицію лише тим, для кого вона буде релевантною, що забезпечує його ефективність у порівнянні з традиційними методами просування.
Алгоритми Facebook, Instagram і TikTok змінюються щомісяця. І бізнеси потребують спеціалістів, що гарантують їм отримання лідів щомісяця. У цій статті ми розглянемо спеціалізовані курси в Україні, які дозволяють терміново та якісно опанувати професію і пройти навчання таргетингу з нуля.
Таргетолог — спеціаліст зі створення рекламних оголошень у соціальних мережах (Facebook, Instagram, TikTok, LinkedIn тощо) з метою цільової аудиторії та підвищення конверсії. Основна мета таргетолога – конструювати рекламу так, щоб вона не «зливала» бюджет, а натомість приносила прибуток.
Серед функцій таргетолога:
Чим таргетологи відрізняються від SMM-менеджерів? Хоча на практиці ці дві професії можуть здатися досить схожими, між ними є деякі кричущі відмінності. Таргетолог працює над платною рекламою – розробляє кампанії, тестує аудиторію, залучає заявки.SMM-менеджери займаються публікацією і створенням фотографій, статей, спілкуванням із підписниками та розвитком голосу бренду.
Фахівець з таргетингу може співпрацювати з SMM-менеджером, отримуючи рекламу для просування контенту або продуктів і послуг. Часто компанія шукає універсального солдата, який компенсує ці дві функції, тому знання SMM дають таку значну перевагу.
Які навички необхідні таргетологу для успішної роботи?
Щоб стати затребуваним таргетологом, необхідно володіти технічними навичками (hard skills), а також особистісними (soft skills).
Важкі навички (технічні навички):
М’які навички:
Все це та багато іншого ви можете вивчити на якісних цільових курсах. Опановуйте теорію та навчайтеся реальній практиці.
Оплата праці таргетолога залежить від його досвіду, місця розташування та завантаженості проектів. За даними Djinni, у 2024 році середня зарплата спеціаліста з таргетування в Україні становить:
Молодший спеціаліст - 15 000-25 000 грн/міс
Середній рівень - 30 000-50 000 грн/міс
Старший - 50 000-80 000 грн/міс
На міжнародному ринку доходи вищі.Наприклад, у США тергетолог може заробляти $4000 - $6000 на місяць. В країнах ЄС зарплата становить від 2500 до 5000 євро залежно від організацій та проектів.
Крім того, фрілансер-таргетолог може отримувати набагато більше, керуючи одночасно ключовими проектами.
Один фрілансерський проект може досягти цільової суми від 300 до 1500 доларів на місяць. При 3-5 клієнтах дохід таргетолога може перевищувати 5000 $.
Переваги роботи в штаті – це регулярний заробіток: податкові вирахування, відпускні, лікарняні і пільги. У великих компаніях спеціалісти з тергетингу можуть досягти рівня винагороди навіть від 40 тис. грн.
Вільний і графік необмежений дохід, вільний вибір проектів це перевага фрілансерів. Щоправда, клієнтів треба шукати самостійно, як і самостійно доведеться вирішувати різні бюрократичні моменти.
Багато професіоналів мають повний робочий день, але практикують фріланс на стороні як додаткові джерела роботи та проектів.
Одним із найефективніших інструментів у сфері цифрових технологій є таргетована реклама. За даними Statista, у 2024 році понад 72% компаній у всьому світі використовують рекламу в соціальних мережах як основний канал залучення клієнтів. Як внаслідок, потреба в добре орієнтованих професіоналах з точки зору правильного налаштування реклами та оцінки її ефективності велика.
Розглянемо кілька відомих курсів із таргетингу.
1. «Таргетинг 4.0» – NewLook
Інтенсивна програма NewLook, орієнтована на тих, хто хоче швидко освоїти професію таргетолога та почати заробляти гроші. Його відмінна риса - максимально практичне навчання у стиснуті терміни.
Що ви отримуєте з курсом навчання таргетованій рекламі?
Вартість: від 6500 грн
Тривалість: 2 місяці
Недолік курсу
Через прискорений темп навчання курс займає багато часу та роботи. Якщо ви маєте лише 10 хвилин на день, буде важче вивчити матеріал, ніж вашим колегам.
2. Освітній серіал "Таргетолог" – Дія.Освіта
Гарний спосіб зробити перші кроки в таргетингу – безкоштовна державна ініціатива Дія.Освіта. В програмі:
Адаптивний формат – є можливість навчання у зручний час.Програма безкоштовна, тривалість необмежена.
Недолік курсу
Тут більше теорії, навчання ведеться через теоретичні питання, а практичні завдання не ставляться. Також не надається кураторська підтримка.
3. "Facebook & Instagram Targeting" – Projector
Курс забезпечує якісне навчання на основі роботи з реальними кейсами. Усі викладачі є досвідченими цифровими маркетологами, які передають свій досвід у сфері реклами.
Вартість: від 17 500 грн
Недолік курсу
Висока ціна навряд чи доступна багатьом новачкам.
4) «Таргетолог» – WebPromoExperts
Практичний курс. Навчання у вигляді відеоуроків та онлайн-семінарів.
Що в програмі?
Ціна: від 8750 грн
Недоліки
Цей формат вимагає багато самостійної роботи, мало залученості експертів.
5. «Таргетинг для бізнесу» – IMBA
IMBA — міжнародна академія маркетингу, яка пропонує системний підхід і пропонує свої курси по таргетованій рекламі.
Що включено?
Ціна від 9500 грн.
Недоліки
Курс має особливу цільову аудиторію (власники та маркетологи, а не початківці), що може здатися занадто складним для людини без попереднього досвіду.
Якщо вам потрібні систематичні інтенсивні тренування з ясними вправами, виберіть «Target for Business 4.0» від NewLook. Це оптимальне рішення для тих, хто прагне швидко отримати справжні навички та почати заробляти.
Якщо хтось хоче спробувати вчитись курси таргетолога безкоштовно, курс ДІЇ стане гарним вступом, але без практики. Щоб отримати глибокий практикум з реальними прикладами, перегляньте Projector або WebPromoExperts.
В чому особливості оффлайн-навчання?
Сфера таргетованої реклами, яка вимагає не тільки теоретичних знань, а й реального застосування рекламних креативів, тестування аудиторії та аналізу даних. Тому на практиці працюють в основному онлайн-курси з таргету.
Проте в Україні є кілька офлайн-шкіл, які пропонують аудиторне навчання для тих, хто любить вчитися в живому режимі. В чому переваги офлайн-навчання*
Недоліки офлайн-формату
Альтернатив майже немає. Практично всі курси проходять в онлайн-форматі.
Вартість. Оренда приміщення, друк матеріалів та організаційні витрати дають вартість цих курсів у порівнянні з онлайн-форматом.
Менш адаптивний. Інформаційні прогалини через брак часу для оновлення та оновлення вмісту про зміни алгоритмів рекламними платформами є більш характерними для офлайн-курсів, ніж для онлайн-курсів.
Кілька офлайн навчальних центрів, що випускають таргетологів все ж є. Коротко згадаємо про них.
Місто: Львів
Програма: 10 занять; робота з Facebook Ads Manager; генераця лідів, запуск реклами.
Формат: живе навчання, практичні домашні завдання.
Бонус: сертифікація та доступ до ком'юніті випускників.
Місто: Миколаїв
Програма: базові знання про рекламні кабінети у Facebook та Instagram, розміщення реклами.
Форма: групове обговорення.
В програмі тренди, планування рекламного бюджету, складання контент-плану і не тільки.
Місто: Київ
Програма таргетинг навчання: настройка запуску кампанії, управління бюджетом, аналітика. Є аудиторні консультації з викладачем. Вартість: від 5900 грн.
Доступ до додаткових курсів з цифрового маркетингу є перевагою програми. Курс не орієнтований на початківців. Він не дає глибоких знань у цій галузі, як-от курс стратегічного тарнетингу
Які курси таргетолог маж обрати: онлайн чи офлайн?
Якщо ви цінуєте живе спілкування та класичний формат навчання, ви можете вибрати офлайн-курси. Однак зазначте, що вони дорогі, доступні лише у великих містах і важко організовуються
Ось і все, якщо ви хочете максимально використати свій час, вийміть реальні ключі та навчайтеся на онлайн-курсах у власному комфорті та темпі, тоді онлайн буде найкращим.
NewLook пропонує одне з найкращих рішень для цільового навчання: «Таргетинг 4.0». Він містить практичну програму, наставництво і пришвидшені темпи навчання найсучаснішим алгоритмам. Навчання таргетінгу – це інвестиція в перспективну професію. Попит дедалі більше: у 2024 році «компанії активно шукають спеціалістів, здатних залучати клієнтів через Facebook, Instagram та інші соціальні мережі». Нехай це будете Ви.