Чи бувало таке, що ви не могли заснути, захоплено читаючи книгу? Або проспали важливу нараду, так як всю ніч ви захлинаючись дивилися новий сезон улюбленого серіалу, говорячи собі: “Це точно остання серія і спати”? Так-так, все це був сторітелінг в чистому вигляді. І зараз цей формат як і раніше актуальний.Ми продовжуємо нашу серію статей на тему сторітеллінгу й сьогодні хочемо глибше розібрати секрети цього формату взаємодії з аудиторією! Щоб зрозуміти принцип роботи сторітелінгу, давайте розберемось: що це таке та з чим його їдять.
Сторителінг – це завжди процес розповідання певної історії (несподівано,так?), саме тому будьте уважні: правила сторителлінгу та звичайних stories в соц.мережах відрізняються. Сторителінг активно використовують в Інстаграм не тільки для того, щоб розважити аудиторію. Його головна мета – викликати у аудиторії емоційну прихильність.Історія може укладатися в 15 секунд stories і розповідатися в один день, а може розтягнутися на тиждень або навіть місяць, чого ніколи не станеться з повсякденним контентом, як, наприклад, огляд товару.Запам'ятайте важливе правило: нікому не подобається прямолінійна реклама, яка в досить грубій формі нав’язує свою точку зору.
Людина звикла приймати рішення лише на основі власних висновків і дуже негативно реагує, коли почувається просто “м’ясом”, якому завжди хочуть щось продати.Саме через це нам просто необхідний сторителлінг, який дозволяє передати інформацію так, щоб користувач відчув її, запам’ятав і ще довгий час міркував над нею.Грамотно створена історія – прямий шлях до емпатії і співчуття. Можливо, через вашу розповідь підписник згадає, що з ним трапилась така сама історія й він почувався так само. Це – ваша точка успіху та росту.
Саме в момент такого контакту з глядачем ви підвищуєте свої охоплення.Історія створює відчуття, що ти поділяєш точку зору автора. В сторітеллінгу немає нав’язаної думки, оціночних суджень і фраз з розряду “це робити добре, а це робити – погано”. Є шлях, по якому йде читач, і він вирішує, як сприймати побачене.Але ми з вами люди не горді і поговоримо про те, як у сторителлінгу робити добре, а як – погано.Отжу, як НЕ починати свої сторіс:
Висновок один: нікому не буде цікава кава, яку ви п'єте, книга, яку ви читаєте, якщо за цим не стоїть особиста цікава історія та користь для читача.
Якщо ваша мета – розвивати інстаграм, будувати особистий бренд, стати людиною, яку впізнають серед інших та запрошують співпрацювати, вчіться вести свої соц. мережі цікаво, багатогранно, використовуючи дієві інструменти!Натомість почніть з такий фраз:
Це далеко не всі техніки та секрети, які ми маємо в кишеньці знань!Важливо пам'ятати, що для того, щоб вас дивились та продовжували стежити за вами не вистачить лише одного грамотного сторітеллінгу. Боротьба за охоплення – це жорстока битва де виграє той, хто має більш знань та навичок!Щоб стати справжнім воїном сторителінгу підписуйтесь на експерта цієї сфери – Олену Астахову (багато ділиться СММ).Олена – засновник першої в Україні школи сторителінгу. Більше 2000 людей користуються її техніками, розвивають Топові бізнеси (Ryanair, Ferrero Rocher, Netflix) і все це завдяки одному інструменту – сторителінгу!